منصوریان: مطمئنیم که امسال نتیجه می گیریم

منصوریان: مطمئنیم که امسال نتیجه می گیریم

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۱۲:۳۰ - ۱۹، مرداد، ۱۳۹۶

سرمربی استقلال می گوید تیمش آماده پیروزی برابر تراکتورسازی است. 

 

 

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار با تراکتورسازی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

ارزیابی از بازی؟

فردا (جمعه) بازی مهمی را مقابل تراکتورسازی پیش رو داریم. این را باید بگویم که پیش از تقابل با تراکتورسازی باید با تفکرات کادرفنی این تیم مسابقه دهیم. کادرفنی تراکتورسازی از معدود مربیانی برخوردار است که بسیار برای تیمشان زحمت می کشند و احترام زیادی برای آنها قائل هستم. آنها همکلاسی‌های کلاس‌های مربیگری من در رده‌های C،  E و A هستند و در روز بالای شش تا هفت ساعت برای تیم وقت می‌گذارند. من از ذوب آهن این گروه را می شناسم. بازی فردا بازی زیبایی خواهد بود زیرا هم ما و هم تراکتورسازی به دنبال فوتبال هستیم و امیدوارم باتلاش بازیکنان 3 امتیاز را در تهران نگه داریم و بازی خوبی همراه با نتیجه انجام بدهیم.

 

حواشی بعد از بازی با استقلال خوزستان؟

من چیزی نشنیدم. چیزهایی که سورپرایز هستند تنها شما می‌شنوید. من آخرین نفری بودم که در حال رفتن به رختکن بودم و عقیل کعبی بازیکن استقلال خوزستان را همراهی می‌کردم. ارتباط ما با هواداران مثل برادر است. هوادارانی که ما سال گذشته تا مرز بدترین جایگاه یعنی چهاردهمی و پانزدهمی جدول رفتیم، اما اطمینان کردند و آخر فصل تیم را در جایگاه دوم جدول تحویل‌شان دادیم، هرچند که جایگاه خوبی برای آنها نبود، اما سعی و تلاش می‌کنیم که امسال بهتر نتیجه بگیریم.

 

نگرانی برای آینده؟

روش بازی‌مان را عوض کردیم. اگر به فوتبال روز دنیا نگاه کرده باشید، فوتبال حوصله‌داری و بازی خوبی را به نمایش می‌گذارند. می‌خواهیم قولی را که به هواداران دادیم، عملیاتی کنیم. سال گذشته در ابتدای فصل تیم ما ریتم جالبی نداشت، اما به مرور با کمک جوانان خوب بازی کردیم. سال گذشته تنها با فشار فیزیکی بالا بازی می کردیم و با نیروهای جوانمان خوب پیش رفتیم. امسال با اضافه شدن چند بازی و کارهای مستمر، مطمئن هستیم که کارمان به نتیجه می رسد. ما سعی می کنیم مسیر رو به بالای خود را از فردا انجام دهیم.

 

حضور ستارگان در استقلال؟

هواداران استقلال و پرسپولیس عادت به مسیر قهرمانی دارند. 90 درصد فوتبال ایران طرفدار این دو تیم هستند. ستاره هم تضمینی برای قهرمانی نیست. روز گذشته هم به آقای افتخاری گفتم و آن هم اینکه ما کارهای تاکتیکی را نجام می دهیم ولی اصل کار همدلی است و من این را در تیممان می بینم. ما باید توازن تیم خود را حفظ می کردیم.

 

غیبت زکی پور؟

بله او به این بازی نمی رسد. آرمین سهرابیان در دو پست می تواند بازی کند. من معتقدم او باید پلکانی به تیم اضافه شود. ما هم یعقوب کریمی و هم سهرابیان را در اختیار داریم. خسرو حیدری هم کمی دچار کشیدگی شد و از اواسط هفته بعد به ما اضافه می شود. از امید ابراهیمی هم یک ویدیو به دستم از مسئولان رسیده که شرایطش خیلی خوب است. پادوانی هم در دفاع می تواند به ما خیلی کمک کند.

 

کار سخت مقابل تراکتورسازی؟

تراکتورسازی در چند سال گذشته مسیر رو به جلوی استقلال را تغییر داده و مستحکم بازی کرده است. سال گذشته هم روی کم حوصله گری و ناشی گری بازیکنانمان جریان بازی عوض شد. ما به مسیر رو به جلو نگاه می کنیم. از هواداران می خواهم فردا ما را تنها نگذارند و احتمالا هواداران تبریزی هم مهمان ما هستند. به دو دلیل باید محکم بازی کنیم. اول اینکه اولین پیروزی را بدست آوریم و دوم اینکه نوار پیروزی های اخیر تراکتورسازی را از بین ببریم.

 

قائدی بازیکن 90 دقیقه ای؟

در حال حاضر نه. ما با قائدی کار بدنسازی کامل هم نمی کنیم. مهدی قائدی و حسین حیدری و چند جوان دیگر می توانند به ما کمک کنند. قائدی از هفته 4-5 به بعد یم تواند به ما کمک کند. قائدی هفته قبل دفعه اولش بود که ورزشگاه آزادی را می دید. او روند خوبی داشت ولی من توقعم بیشتر بود چون در تمرینات و بازی های تدارکاتی خیلی بهتر هم بود. او می تواند از ستاره های فوتبال ما شود. وظیفه او تنها استراحت، تمرین و خورد و خوراک است.

 

تهدید سرخ آبی ها از سوی AFC؟

امکان ندارد که تلاش مدیران استقلال و پرسپولیس به تنهایی بتواند کاری کند. ما و پرسپولیس به شدت بدهکار هستیم. فقط دولت می تواند ورود کند و دولت با یک مصوبه می تواند مشکل را حل کند. یک جا باید این مشکلات تمام شود. ما و پرسپولیس هرسال با ترس ول رز کار را شروع کرده ایم. مدیریت ها جابه جا می شود و هیچ مدیری نمی تواند این ارقام را پرداخت کند چون خیلی ارقام بالاست و به آنها سود هم می خورد. بازهم از مسئول مالیاتی کشور بابت اقدام اخیرشان در حال مشکل مالیاتی تشکر می کنم. اگر اسپانسرهای ما به ما کمک نکنند، ما هیچ پولی نداریم. به نظرم شخص آقای وزیر می توانند با ورود به این قضیه آن را حل کنند. یک عده هم پیدا شده اند که داخلی ها را به شکایت از استقلال به خارج از کشور تحریک می کنند. خطر جدی است. اگر دولت ورود نکند یک آسیب سخت می خوریم. الاتحاد عربستان را پارسال AFC از لیگ قهرمانان کنار گذاشت. تاثیر بسیار منفی است. وقتی یک منابع مالی برای استقلال و پرسپولیس می آید، می مانید به طلبکاران این پول را بدهید یا بازیکنان فعلی. اگر لطف آقای تقوی نژاد نبود سال گذشته نمی توانستیم به دلیل مشکلات مالی به خارج از ایران برویم. ما مدام نگران هستیم.

 

اگر خبرنگار بودید چه سوالی از منصوریان می کردید؟

می پرسیدم که آرزویت برای باشگاه چیست و من به شما می گفتم که تمام حوزه ها مشکل دارند. اگر مسئولان ورزشگاه آزادی به ما امروز زمین نمی دادند، تیم قهرمان آسیا زمین تمری نداشت. کسی نمی داند ما رختکن و زمین خوب نداریم. تا خرخره بدهکاریم. اینها درد است. من هم دوست دارم تیمم یک زمین خوب و با امکانات بدنسازی داشته باشد.

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟