توضیحاتی در خصوص سیستم جی پی اس استقلال

توضیحاتی در خصوص سیستم جی پی اس استقلال

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۱۲:۳۰ - ۲۲، مرداد، ۱۳۹۶

باشگاه استقلال توضیحاتی راجع به سیستم جی پی اس خود ارائه کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، جی پی اس اکنون یکی از ابزارهای لازم و معمول در فوتبال ایران شده است. اکثر تیمهای لیگ برتری و برخی تیمهای لیگ یک طی سالهای گذشته تمرینات خود را با استفاده از این ابزار برگزار میکنند تا در پایان هر تمرین اطلاعات کافی از میزان دوندگی و تعداد استارتها و سرعت و مسافت طی شده توسط هر بازیکن را برای سنجش وضعیت بدنی آنها در اختیار داشته باشند. تعداد ضربان قلب و تغییرات این ضربان در دقیقه از جمله اطلاعات مهمی است که هم در حفظ سلامت بازیکنان و هم در بررسی وضعیت جسمی آنها بطور همزمان در حین تمرین به کامپیوتر کنار زمین مخابره و در اختیار مربی و کمک مربی قرار خواهد گرفت.
علیرضا منصوریان از جمله اولین های استفاده کننده از این سیستمها بود و به مزایای آن بخوبی پی برد. او در دوران حضور خود در نفت تهران در لیگهای چهاردهم و پانزدهم به کمک سید محمد صالح مصطفوی کمک مربی خود از این ابزار بهره مند شد.
حالا با حمایت و پشتیبانی از تیم فنی مهندسی کاملا ایرانی، برای تولید این سیستم در داخل کشور، موفقیت جدیدی به دست آمده و تیم مهندسی پس از دو سال تلاش شبانه روزی موفق به ساخت سیستم جی پی اس پیشرفته با استفاده از تکنولژی روز گردید. این ابزار پیش از این از کشورهای اغلب غربی وارد میشد و تیمهای فوتبال مجبور به خرید و استفاده از این محصولات خارجی میشدند.
این سیستم ایرانی، کاملا مشابه بهترین نمونه های خارجی می باشد و در برخی موارد از قبیل نرم افزار کاملا فارسی، سرعت نمونه برداری 10 هرتز واقعی و آموزش رایگان و خدمات سریع پس از فروش و عدم نیاز به اینترنت جهت تحلیل داده های جی پی اس و .... بر نمونه خارجیش برتری دارد. این سیستم پس از تستهای مکرر توسط برخی بازیکنان تیمهای استقلال و نفت در لیگهای مختلف و تایید کارشناسان فنی مهندسی و پزشکی کشور اکنون روی خط تولید قرار گرفته است. علیرضا منصوریان در بهینه سازی و تستهای سنگین ورزشی این سیستم نقش بسیار سازنده و موثری داشت. استقلالیها در تمرینات پیش فصل خود برای مقایسه عملکرد جی پی اس داخلی با نمونه غربی، آن را روی برخی از بازیکنان آزمایش کردند که نتایج مثبت و عالی آن باعث شگفتی و خوشحالی این گروه ورزشی و فنی تخصصی گردید.

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟