ورمزیار: منصوریان با گذشت زمان استقلال را به هماهنگی می‌رساند/ در آکادمی کارهای بزرگی صورت گرفته است

ورمزیار: منصوریان با گذشت زمان استقلال را به هماهنگی می‌رساند/ در آکادمی کارهای بزرگی صورت گرفته است

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۰۹:۳۰ - ۰۴، شهریور، ۱۳۹۶

رئیس آکادمی باشگاه استقلال توضیحاتی پیرامون آخرین وضعیت تیم های پایه آبی های پایتخت ارائه داد.

صادق ورمزیار در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه استقلال، درباره آخرین وضعیت تیم های پایه این باشگاه گفت: امسال با کمک آقای افتخاری از 15 اسفند یعنی یک ماه بعد از اتمام رقابت های لیگ پایه، کار را آغاز کردیم و از اولین تیم هایی بودیم که کار را شروع کردیم. ما بدنسازی خوبی را در ورزشگاه امام رضا پشت سر گذاشتیم. ورزشگاهی که آقای افتخاری لطف کردند و آن را در اختیار تیم های پایه قرار دادند. این لطف آقای افتخاری باعث شد تا بعد از سال ها آکادمی باشگاه استقلال صاحب جا و مکان شود. ما در این مکان خوابگاهی برای بازیکنان شهرستانی خود هم زده ایم و امکانات خوبی را در آنجا ایجاد کرده ایم. ما از تیم امید سال گذشته خود 5-6 بازیکن، از تیم جوانان 4 بازیکن را حفظ کردیم و برای بقیه لیستمان چند بازیکن جذب کردیم و سایرین را از طریق تست گیری جذب کردیم.

او افزود: تیم نونهالان ما در جمع سه تیم بالای لیگ است، تیم نوجوانان ما اگر دو بازی عقب افتاده اش را ببرد می تواند در جمع سه تیم اول جای بگیرد، تیم جوانان ما با 5 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم، در جایگاه نخست قرار دارد. تیم امیدهای ما هم خیلی خوب کار می کنند و از شانس های قهرمانی محسوب می شوند. آقای خدابنده لو سرمربی تیم نونهالان و آقای حسی کاظمی سرمربی نوجوانان از سال گذشته با ما هستند و آقای فدایی و آقای نوازی هم به تیم های جوانان و امید اضافه شده اند. بری اینکه بار علمی تیممان بالا برود هم از آقای نظری مدرس فیفا خواستیم تا معاونت فنی را برعهده بگیرند و ایشان با برگزاری کلاس های تئوری، نمایش فیلم و طراحی تمرین به کار تیم های پایه بار علمی زیادی را اضافه کردند. این امر به ساختارمندی باشگاه استقلال کمک می کند و امیدواریم در سال های پیش روی بتوانیم از بار خرید تیم بزرگسالان کم کنیم.

رئیس آکادمی باشگاه استقلال اضافه کرد: از تیم پایه سال گذشته ما آقای ابرقویی و ذبیحی به گسترش فولاد رفتند که ابرقویی برای گسترش فولاد فیکس هم بازی کرده است. طه شریعی به تیم بزرگسالان سایپا اضافه شد و محمد هاشمی و فردین نجفی هم به بزرگسالان استقلال اضافه شدند. امسال ولی از سال قبل هم بهتریم و امیرحسین کارگر مدافع راست تیم امید ما را آقای منصوریان پسندیدند و کارتش را برای تیم بزرگسالان صادر کردیم.

وی در ادامه با انتقاداز فشردگی رقابت های لیگ پایه گفت: متاسفانه در لیگ پایه هر 4 روز یک بار بازی برگزار می شود که خیلی آسیب زاست. به ما می گویند بایرن مونیخ و رئال مادرید و بارسلونا هم 4 روز یکبار بازی می کنند ولی توجه نمی کنند که این تیم ها امکانات بسیار خوبی دارند و از ماساژورهای زیاد، تغذیه مناسب و ... برخوارند و ما در ایران چنین امکاناتی را نداریم. متاسفانه هیات فوتبال تهران به جای توجه به کیفیت، به کمیت توجه دارد. باشگاه های حاضر در رده پایه باید از آقای شیرازی بخواهند تا این مشکل را برطرف کند. بازیکن در رده پایه وقتی 4 روز یکبار بازی کند، فرصت تصحیح اشتباهاتش را ندارید و این باعث می شود در سن 17 سالگی فوتبالش تمام شود. ما بارها این مسئله را گوشزد کرده ایم ولی توجه نشده و به ما می گویند زمان کم است ولی ما هم گفته ایم تعداد تیم ها را کم کنند. تیم های ما الان بازی می کنند، فردای بازی ریکاوری دارند و تنها یک جلسه تمرینی باقی می ماند چون یک روز قبل از مسابقه نمی توان تمرین پرفشاری را برگزار کرد.

ورمزیار در ادامه درباره دربی رده جوانان که با برتری 5 گله استقلال به پایان رسید گفت: من قبل از آغاز لیگ پایه هم به آقای افتخاری گفتم که ز موفقیت دو سه رده از تیم های پایه اطمینان دارم. بازیکنان تیم جوانان ما به توانایی های خود واقف هستند و جز بازی با پیکان که آن هم پنالتی در دقایق آخر باعث شکست آنها شد، در همه بازی ها پیروز بوده اند جا داد از آقای فدایی سرمربی این تیم، چهاردلی سرپرست، مکوندی بدنساز و دستیاران آقای فدایی بابت زحماتشان تشکر کنم. استقلال 5 گل به پرسپولیس زد و 3-4 گل هم نزد. می شد با اختلاف بیشتر این تیم را شکست دهیم. خوشبختانه تیم جوانان ما شخصیت قهرمانی پیدا کرده است.

پیشکسوت فوتبال استقلال در پایان و در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به وضعیت تیم بزرگسالان استقلال چیست، اظهار کرد: من قبل از بازی با پدیده هم در یک مصاحبه گفتم که استقلال 60 درصد تیمش را تغییر داده و این تغییرات در خط هافبک زیاد بوده و برای همین باید زمان بگذرد تا هماهنگی ایجاد شود. تغییرات در استقلال نیاز به زمان دارد تا این تیم مانند نیم فصل دوم فصل گذشته بازی کند. برای استقلال دیر نشده و منصوریان می تواند این تیم را به جلو ببرد. مطمئنا تعطیلی لیگ هم به استقلال برای هماهنگی کمک می کند تا این تیم شکل خودش را پیدا کند.

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟