اپلیکیشن استقلال را دانلود کنید.

توضیحات افتخاری مدیرعامل استقلال درباره جلسه هیات مدیره

توضیحات افتخاری مدیرعامل استقلال درباره جلسه هیات مدیره

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۱۸:۴۵ - ۱۸، مهر، ۱۳۹۶

مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان جلسه هیات مدیره پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال،سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان جلسه هیات مدیره روز سه شنبه درباره مسائل مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

 

احداث خوابگاه و هتل در کمپ در دستور کار باشگاه است

 در این جلسه مقرر شد در خصوص درآمدزایی باشگاه، با اسپانسرهای مختلف مذاکره کنیم. تا به امروز دو تا سه قرارداد برای درآمدزایی منعقد کردیم که یکی از آنها قطعی بود. بنا داریم بدهی ها را از این طریق بدهیم تا مشکلات باشگاه کاهش یابد.
بحث دیگر احداث خوابگاه و هتل در کمپ است تا تیم در آنجا اسکان یابد. همچنین تیم های پایه هم از آنجا استفاده کنند. با یک شرکت مذاکره کرده ایم که در انجا سرمایه گذاری کند. پروژه بعدی هم احداث ساختمان اداری در کمپ است. فضای فعلی باشگاه در شان استقلال نیست. اگر بتوانیم 10 درصد از درآمدمان را به کمپ اختصاص بدهیم صاحب امکانات خوبی خواهیم شد.


تغییر زمین تمرین 

برای انتخاب زمین تمرین در زمین نوبنیاد با صنایع دفاع به تفاهم رسیدیم. صنایع دفاع این زمین را برای تحویل آماده می کنند و اعلام کردند رختکن های آن را به رنگ آبی در می آورند. قرارداد ما با این مجموعه یک ساله است و مبلغ آن نیز 500 میلیون تومان است.


دنبال سند کمپ هستیم

شخصا به اداره مسکن و شهرسازی نامه زدم و اعلام کردم استقلال با اداره کل ورزش و جوانان قرارداد دارد و بر این اساس، اینجا را استقلال واگذار کرده تا استقلال آن را بسازد و در نهایت سند به نام استقلال صادر شود. این ساخت و ساز نیمه تمام ماند و آن موقع نتوانستند سند بگیرند. به تدریج امکانات بیشتری در کمپ اماده شد. الان واحد حقوقی وزارت ورزش و اداره کل تربیت بدنی دنبال سند هستند. زمین آنجا برای مسکن و شهرسازی است. یک خانمی به من گفت آنجا جزو معارضین بوده است ولی آن خانم طرف حسابش مسکن و شهرسازی است نه ما چون سند به نام مسکن و شهرسازی است. آخرین خبری که دارم در حال صدور سند برای اداره کل ورزش و جوانان است. سپس آنها با یک قرارداد بلندمدت به استقلال واگذار می شود. اگر تا الان معارض داشت تا الان یک نامه آمده بود. کسی هم تا الان نیامده یک متر از کمپ را بگیرد و بگوید برای من است. آنجا با کاربری ورزشی به اداره کل ورزش و جوانان واگذار شده است.


هیچ دخالتی درباره مجیدی نداشتیم
داورزنی راجع به مجیدی با من کوچکترین صحبتی نکرده است. وزارت ورزش با من درباره مجیدی صحبتی نداشته است. اگر کمیته فنی تشخیص بدهد که مجیدی هم جزو گزینه ها داشته باشد، آن زمان اختیار تام دارند که تصمیم بگیرند. ما هیچ دخالتی درباره مجیدی نداریم. این در حوزه اختیارات ما نیست. کمیته فنی اگر صلاح بداند این کار را می کند.


پیشنهاد شرکت آلمانی برای حمایت مالی
یک شرکت آلمانی برای حمایت مالی از استقلال اعلام آمادگی کرده است. قرار شده ما پیشنهاد همکاری را به آنها بدهیم که داریم آنرا تهیه می کنیم. چون الان قرارداد داریم و نمی توانیم، تا پایان امسال نمی شود با این اسپانسر قرارداد بست.


دستیار خارجی به استقلال اضافه می شود؟
با آقای شفر توافق کردیم تا دستیارانی از ایران داشته باشند ولی ایشان به من گفت یک نفر در جامائیکا با من کار می کرد و کارم را یاد گرفته است و کار تاکتیکی مرا در زمین پیاده می کند. او حاضر است با قیمت مناسب حتی کمتر از دستیاران ایرانی با ما کار کند. به شفر گفتم این موضوع جزو توافق ما نیست ولی شما آنرا به کمیته فنی معرفی کند تا درباره آنها تصمیم گیری شود.

 

دستیاران شفر بعد از جام حذفی

معرفی دستیاران تا دیدار با فولاد خوزستان انجام نمی شود ولی فکر می کنم تا دیدار با پرسپولیس دستیاران شفر مشخص شوند زیرا ما بعد از دیدار با فولاد خوزستان یک دیدار در جام حذفی نیز پیش رو داریم.
 


کمیته فنی استقلال تغییر نمی کند

مطمئن باشید که کمیته فنی استقلال مستقل است،‌این کمیته متشکل از همه بزرگان استقلال است و ما به این دلیل این نفرات را انتخاب کردیم که مباحث فنی از گردن ما خارج شود، این کمیته کاملاً تشکیل شده و بعید می‌دانم کسی به آن اضافه شود مگر اینکه یک نفر نیاید یا استعفا بدهد.

 


شرایط برای فسخ قرارداد جباری

مدارک جباری را ما از ایفمارک و کلینیک باشگاه استقلال مورد بررسی قراردادیم و در حال بررسی نهایی هستیم و فکر می کنم ظرف یکی دو روز آینده، این موضوع نیز حل شود و گزارش کامل در اختیار ما قرار بگیرد. در قرارداد جباری هم آمده که بازی به بازی از استقلال پول بگیرند و او نمی‌تواند به چیزی معترض باشد. اگر نتواند برای ما بازی کند، قرارداد او فسخ می‌شود و این موضوع در قراردادش ذکر شده است. 

 

برکناری افتخاری؟
برخی از مدیران سابق از این حرف‌ها زیاد زده‌اند. من چند ماه پیش هم صحبت کرده‌ام و آنها را نصیحت کردم و گفتم که خودتان را به در و دیوار نزنید، من مطمئنا 4 سال دیگر هستم و تا پایان دولت دوازدهم در خدمت شما خواهم بود.

 

بدهی ما به مگویان 2 میلیارد نیست

یک زمان شفر می‌آید و یک یا چند بازیکن که به دردش نمی‌خورد از لیست خارج می‌کند. به طور مثال منصوریان هم بازیکنی مثل مگویان را نخواست و او را بیرون گذاشت البته ما در حال مذاکره هستیم و اعلام کردیم که تیم جدیدی را برای خودش انتخاب کند و ما او را بازیکن آزاد کنیم. مبلغ قرارداد او هم دو میلیارد نیست بلکه یک میلیارد و خورده‌ای است. 

 

شفر روی دربی حساس است
شفر می‌گوید این بازی مثل سایر بازیها است که 3 امتیاز دارد اما او روی این بازی حساس است و تلاش می‌کند استقلال را برای این بازی آماده کند. ما باید بازی خوبی مقابل پرسپولیس انجام دهیم و به نتیجه توجه نکنیم هرچند که هواداران توقع بازی خوب دارند و اگر خوب بازی کنیم نتیجه لازم را هم می‌گیریم.

 

اول دعوت نامه، سپس بازی در آمریکا

محمد محمدی  پیش ما آمد و پیشنهاد داد که به آمریکا برویم. او گفت از سوی باشگاهی آمدم و اگر شما تمایل داشته باشید یکی دو بازی دوستانه در آمریکا انجام دهید. من به او گفتم موافق این موضوع هستم اما دو شرط دارد اول اینکه از سوی این باشگاه دعوتنامه رسمی برای ما بیاید و شرط دوم این بود که شرایط‌شان برای این بازی را اعلام کنند و ما پس از بررسی به آنها پاسخ می‌دهیم. اما او رفت و دیگر خبری از او نشد.

 

بیش از 70 نفر از ما طلب دارند

ما بدهی زیاد داریم و بازار مبل هم یکی از طلبکاران است اما مبلغ بدهی ما به آنها 3 میلیارد نیست و کمتر است. من اگر بخواهم طلبکاران باشگاه استقلال را بشمارم باید 70 نفر را اعلام کنم!  تیموریان و رضایی به AFC شکایت کردند و AFC هم این شکایت را به فدراسیون فوتبال ارجاع داده و اعلام کرده فدراسیون خودش آن را پیگیری کند. ما هم از فدراسیون درخواست کردیم رأی را بدهند و ما خواستار اعاده دادرسی و دادگاه تجدیدنظر باشیم تا این موضوع مجدد مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت نتیجه را به کنفدراسیون فوتبال  آسیا اعلام کنیم.

 

چرا زمانی در معارفه شفر حضور نداشت؟

به هر حال او در مجلس شورای اسلامی درگیر کارهایش بود و ما هم به اعضای هیأت مدیره اطلاع ندادیم تا در این جلسه شرکت کنند اما ملکی برای انجام کار دیگری آمده بود که برحسب تصادف این حضور با مراسم معارفه شفر همزمان شد. 

 

تکلیف بلیت فروشی به زودی مشخص می شود
وضعیت برهان مبین را هنوز فدراسیون مشخص نکرده است اما دیروز با بیهقی نماینده برهان مبین جلسه داشتم و قرار است تکلیف آنها با سازمان لیگ هم مشخص شود. مطمئناً تکلیف که مشخص شود معلوم می‌شود که با شرایط جدید کار خواهند کرد یا نه، به نظرم تا یکی دو روز آینده این موضوع مشخص خواهد شد. طبق اطلاع من در یکی دو سال گذشته ریالی از این شرکت دریافتی نداشتیم. 


کمیته فنی برای تیم های پایه برنامه دارد
کمیته فنی چند وظیفه دارد یکی از این وظایف انتخاب دستیاران است که برای همه رده‌های سنی این کار انجام می‌شود. بستگی به این دارد که سرمربیان به کمیته فنی چه کسانی را معرفی می‌کنند ضمن اینکه در برنامه کمیته فنی این است که برای تیم‌های پایه که مربی ندارند دستیاران انتخاب شوند تا کادرها کامل شود.

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟