اپلیکیشن استقلال را دانلود کنید.

شفر: قدم به قدم برای پیشرفت تلاش می کنیم

شفر: قدم به قدم برای پیشرفت تلاش می کنیم

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۱۱:۵۰ - ۰۸، آبان، ۱۳۹۶

سرمربی استقلال در نشست خبری قبل از دیدار با نفت شرکت کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، وینفرد شفر با شرکت در نشست خبری دیدار با نفت تهران پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح این نشست در ادامه می آید:

صحبت اولیه؟
می دانم که اینجا بهشت فوتبالی نبود وقتی آمدم و گاهی می بینم که روزانه مشکلاتی برای ما ایجاد می شود. با همه مسائل کنار می آییم و قدم به قدم پیش می رویم. با اعتماد به نفس جلو می رویم و مشکلات را بر طرف می کنیم. این اولین بار نیست که به یک تیم می روم که شرایط خوبی ندارد. ولی بعدا خود را بالا کشیدیم. باید کارهای بیشتری کنیم و مشکلات را بر طرف کنیم. بعد از داربی بازکینان خیلی ناراحت بودند ولی به آنها گفتم که ناراحت نباشید. ما باید بیشتر تلاش کنیم چون در سطحی نبودیم که پیروز شویم. پس باید بیشتر تمرین کنیم تا بهتر شویم. من با خیلی از بازیکنان مثل باقری و بیت سعید صحبت کردم. به آنها گفتم اگر مشکلی دارید بگویید آن مسائل چیست. ما دیروز با باقری صحبت کردیم. او از بهترین های هافبک دفاعی است. از او پرسیدم چرا عملکردت در تمرین با زمین بازی فرق دارد و او گفت مشکل اعتماد به نفس دارم. اعتماد به نفسم را از دست داده ام. حالا باید با او صحبت کنیم تا این اعتماد به نفس برگدد. یک ملاقات با مدیرعامل استقلال داشتم و کارهایی که باید انجام شود را به او گفتم که چه چیزهایی می خواهیم تا موفق شویم. حدود 4 ساعت جلسه با مدیرعامل استقلال داشتم. خیلی راحت باهم صحبت کردیم تا بتوانیم آینده خوبی داشته باشیم.

روی صندلی که نشسته بودم، دیدم چقدر جام قهرمانی آنجا هست. ما می خواهیم به آن مرحله برگردیم. ما خیلی سخت کار می کنیم تا آینده خوبی برای استقلال بسازیم. در دو سه روز گذشته بارها بازی نفت را دیدم. تیمی محکم، قدرتمند و خشن هستند. ما باید به لول صد درصدی خود بر گردیم. همان عملکرد نیمه دوم مقابل پرسپولیس. می دانیم حریفمان ا توپ های بلند از خط دفاع به حمله اضافه می شوند. ما نباید فقط 90 دقیقه تمرکز داشته باشیم بلکه باید هوشمندانه هم بازی کنیم. امیدوارم که بعد از این بازی که با نتیجه خوب به پایان برسد، تعطیلاتی داریم که شروع دوباره ای برای لیگ خواهد بود. شاید به مرکز جدید تمرینمان برویم. مربیان جدیدی به کادر اضافه می کنیم. مربیانی که خیلی خوب فوتبال را درک کنند و بازیکنان را کمک کنند. برایمان مهم است که به مرکز فنی جدیدمان برویم. در گذشته امکانات ما در حدی نبوده که برازنده باشگاه استقلال باشد ولی این مرکز جدید تمرینی شبیه خانه برای بازیکنان است و این خیلی مهم است. ما مرحله به مرحله سعی می کنیم جلو برویم. مطمئنم که ما بهترین کار را انجام می دهیم.
 
جدایی بیت سعید و میک؟
من با بیت سعید رو در رو صحبت کردم. می خواهم بدانم که چرا او سطحی که در باشگاه قبلیش داشته در استقلال ندارد. او گفت که اعتماد به نفس کافی ندارد و در گذشته اعتماد به نفسش را از دست داده است. این کاری نیست که فقط در تمرین باشد و باید جدا از تمرین هم با او صحبت کنیم و در تعطیلات فرصت خوبی برای این مسئله داریم. امیدوارم که او را در سطح باشگاه قبلیش برگدانم. اما درباره میک باید بگویم که او قبلا مربی بدنساز تیم بوده و در یک بازی هم سرمربی شد. شاید این شانس را برای خودش دیده که این طبیعی است. الان هم من آمده ام و هرکاری کنیم بهترین کار برای باشگاه است. برای قدم بعدی کاری میک آرزوی موفقیت دارم.

زمان بازگشت استقلال به اوج؟
من اصلا تقوی را نمی شناسم. خیلی راحت است که هر کسی به رسانه ها زنگ بزند و بگوید استقلال مرا می خواهد چون برای او خوب است ولی من تقوی را نمی شناسم. اما درباره زمان باید بگویم که وقتی به استقلال آمدم، استقلال در رده دوم سوم نبود و در پایین جدول بود. نمی توانم زمانی برای بالا رسیدن بگویم ولی سخت کار می کنیم تا به آن رده برسیم. من همان بازیکنان قبلی را دارم و بازیکن جدیدی به ما اضافه نشد. باید تلاش کنم بازیکنان به بالاترین سطحشان برسند. باید کمکشان کنم تا اعتماد به نفس خود را پیدا کنند.


حذف از آسیا؟
این مسئله در حیطه کاری من نیست و اطلاعات دقیقی در این زمینه ندارم. بهتر است از مدیرعامل و هیات مدیره در این زمینه سوال بپرسید. مشکلات یکی دوتا نیست و من باید با مشکلات زیادی کار کنم.


واکنش به صحبت های زمانی برای صدرنشین شدن؟
تا حالا ایشان با من صحبتی نکرده و اگر بیاید، خوب است تا باهم در این باره صحبت کنیم. ما باید خیلی سخت کار کنیم و از کارمان حمایت کنیم. همه اعضای باشگاه به ما کمک می کنند تا به آنچه می خواهیم برمی گردیم.


اضافه شدن مهاجم جاماییکایی؟
او در کانادا متولد شده و بازیکن خوبی است. نمی دانم چه کسی اسم او را در رسانه ها مطرح کرده است. اگر بازیکنی بخواهیم جذب کنیم با نظر من خواهد بود. ما تماسی با این بازیکن نداشته ایم. شاید یک مدیر برنامه بخواهد نام او را مطرح کنم. من یک مربی حرفه ای هستم و می خواهم همه مثل باشگاه استقلال حرفه ای باشند. اگر کسی را بخواهیم با مدیریت باشگاه صحبت می کنیم. نمی دانم نام این بازیکن چگونه در رسانه ها مطرح شد.

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟