اپلیکیشن استقلال را دانلود کنید.

شفر: بازیکنانم باید گرسنه گلزنی باشند

شفر: بازیکنانم باید گرسنه گلزنی باشند

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۱۸:۰۶ - ۰۹، آبان، ۱۳۹۶

سرمربی استقلال با حضو در نشست خبری پیرامون موضوعات مختلفی صحبت کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری بعد از دیدار با نفت تهران پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح این نشست خبری در ادامه می آید:

صحبت های اولیه:


قبل از اینکه در مورد بازی صحبت کنم می خواهم به همه شما سلام کنم. خیلی جالبه که تا این اندازه در ایران روزنامه ها، سایت ها، تلویزیون و برنامه 90 درباره فوتبال برنامه دارند. خوشحال شدم که در نظر سنجی 90 مردم گفتند که من می توانم وضعیت استقلال را تغییر دهند و آنهایی که این نظر را نداشتند، طرفدار تیم قرمز بودند. البته این موضوع را به شوخی به شما گفتم. شنیده ام که برخی بازیکنان را من نمی خواهم و برخی اسامی مطرح شد.  اگر شما در جلسات تمرینی حاضر شوید می بینید که همه ما یک تیم هستیم. نه فقط کادر و مربیان، بلکه همه بازیکنان و مجموعه یک تیم هستیم. به شما گفتم که ما باید تلاش کنیم تا اعتماد به نفس بازیکنان بالا برود زیرا بازیکنان ناراحت بودند. امروز دیدید که ما خیلی خوب توپ را حرکت دادیم و با پاس های یک ضرب و دو ضرب این کار را کردیم. وقتی داور پنالتی اعلام کرد، همه نیمکت خوشحال شدند و بیرون پریدند.

 

دیدار با نفت تهران؟


از عملکرد تیمم خوشحال بودم. نیمه اول ما خیلی خوب بازی کردیم اما پاس های آخر ما خوب نبود و گاهی شدید و آرام می شد. بین دو نیمه به بازیکنان گفتم با دقت عمل کنند و آنها باید گرسنه گلزنی باشند. دیدید که انصاری، اسماعیلی و چپاروف عملکرد خوبی داشتند و چند موقعیت خلق کردند. اگر سانتر بلند داشته باشیم، شانس چندانی برای گلزنی نداریم و ما باید کوتاه سانتر کنیم. گل اول ما با خوش شانسی به ثمر رسید اما بازیکنان شرایط بهتری داشتند. بازیکنان بعد از این گل برای گل های بیشتر حمله کردند و این موضوع خواسته  من بود. انصاری دو فرصت گلزنی داشت و می توانست باز هم گلزنی کند. نمی خواهم بگویم کدام بازیکن خیلی خوب بود اما باید بگویم داریوش، چپاروف، باقری و انصاری خیلی خوب بازی کردند. بعد از بازی پرسپولیس خیلی ها می گفتند باقری شرایط خوبی ندارد اما این مهم است که به بازیکنان فرصت دوباره بدهیم تا توانایی خود را نشان بدهند. این مهم است که بعد از یک بازی که باقری شرایط خوبی نداشت، به او دوباره فرصت بدهیم تا باز هم بدرخشد. ابراهیمی خیلی خوب بازی کرد و به نظرم پنالتی نیز گل شد. همواره توپ بعد از اینکه به زمین می خورد و به بیرون می آید یعنی گل شده اما داور این گل را اعلام نکرد و این موضوع ایرادی ندارد. مهم است که با لبخند و با قلب خود فوتبال بازی کنیم. اینکه آنها چند موقعیت خوبی داشتند، نکته خوبی نبود و می دانستیم 2 مهاجم خطرناک دارند. بعد از اینکه بازی دو بر صفر شد ما توپ های زیادی را از دست دادیم و من این موضوع را نمی خواهم. ما باید بعد از دو گل، گل های بیشتری بزنیم و موقعیت های زیادی خلق کنیم. فشار زیادی روی ما بود و همه می گفتند که ما باید در این دیدار برنده باشیم. من اینجا حضور دارم تا تیم از پایین به بالا برود و این برد برای ما بسیار مهم بود. من بازی این تیم را برابر پرسپولیس سه مرتبه تماشا کردم و آنها خیلی خوب بودند. ما امروز 80 تا 90 درصد بازی را کنترل کردیم که خیلی خوب بود. قبلا از من درباره روزبه سوال کردید و حالا باز هم تکرار می کنم که روزبه یکی از بهترین مدافعان ایران است. اگر روزبه را یک خط جلو تر بیاوریم، عملکرد دفاعی ما پایین می آید. در بازی قبلی تنها یک اشتباه کوچک داشتیم؛ مسی و رونالدو نیز اشتباه می کنند و ما فقط یک اشتباه کوچک داشتیم. نمی خواهم این را بشنوم که او هافبک بهتری است و به نظرم او مدافع بهتری است. خیلی خوشحالم که 7 بازیکن از ما به تیم ملی دعوت شدند. مربی تیم ملی اینجا حضور دارد که بهترین ها را دعوت کند زیرا می خواهد در جام جهانی موفق باشد. بازیکنان ما در این هفته پیشرفت داشتند. من بازی های زیادی را در کشورهای مختلف سرمربی تیم ملی بودم و می دانم مربیان باشگاهی بسیار مهم هستند زیرا آنها بازیکن سازی می کنند. امیدوارم بتوانم به سرمربی تیم ملی برای ساخت بازیکنان موفق کمک کنم.

 

لیست ورودی استقلال مشخص شده است؟


ما 2 هفته تعطیلی پیش رو داریم. در نشست خبری قبلی گفتم که برخی صحبت ها درباره یک مهاجم جاماییکایی شده است. قبل از اینکه بحثی در رسانه ها مطرح شود، ما در باشگاه صحبت می کنیم و سپس آن را اعلام می کنیم. طبیعی است که در رسانه ها صحبت هایی مطرح می شود.

 

بازیکنان نیمکت نشین استقلال گران قیمت هستند؟


منظور شما حسن بیت سعید است؟ برای من قیمت بازیکنان مهم نیست و همه بازیکنان برای من یکسان هستند. هر بازیکنی که تعویضی وارد زمین می شود، برای من مانند امید ابراهیمی و روزبه چشمی است. من بازیکنان را وقتی به زمین می فرستم که شرایط جسمانی و تمرینی خوبی داشته باشند. از بعضی از بازیکنان سوال کردم که چه مشکلاتی داشتید و برخی به من گفتند اعتماد به نفس ندارند. این اعتماد به نفس از تمرین خوب و بازی تک ضرب به وجود می آید. شماره 10 تیم نفت تهران در بازی های قبلی خیلی موفق عمل می کرد اما امروز نتوانست این کار را انجام دهد. شماره 10 ما یک مدتی مصدوم بود و الان در حال تمرین کردن است. بازیکنانی که امروز بازی کردند در سطح خوبی بودند و همگی در سطح خوبی برای من فوتبال بازی کردند. سه بازیکن خط حمله من به خوبی پاس تک ضرب دادند و من می خواهم به همه بازیکنان کمک کنم. برای دفاع، حمله، هافبک و گروه های مختلف بازیکنان تمرینات ویژه در نظر داریم. امروز مهدی قائدی خیلی خوشحال در زمین حاضر شد و دو شانس گلزنی داشت. حسن نیز شرایط مشابهی داشت. این بازیکنان می دانند که از تیم ما بیرون نیستند. همه می دانند که برای آینده شانس دارند.

 

بازگشت چپاروف به ترکیب اصلی استقلال؟


او یک بازیکن حرفه ای و بسیار خوب است. در بازی قبلی در تیم اصلی نبود زیرا ما دو هافبک سر زن لازم داشتیم. تیم رقیب از توپ های بلند استفاده می کرد و ما باید دو بازیکن بلند قد می داشتیم. ما در بازی های قبلی می خواستیم توپ های بلند را بزنیم اما امروز او را پشت مهاجمان قرار دادم تا پاس های خوبی ارسال کند. انصاری یک مهاجم در محوطه جریمه حریف بود و بقیه بازیکنان به او اضافه می شدند. او یک بازیکن حرفه ای است که می شود با او درباره فوتبال حرف زد. او با بازیکنان دیگر مانند امید صحبت می کند و یک بازیکن بسیار قدرتمند است. خسرو حیدری کاپیتان تیم ما امروز بیرون بود و هیچ صحبتی درباره نیمکت نشینی انجام نداد و در عوض با بازیکنان جوان صحبت کرد. این موضوع همان روح تیمی است که ما به آن نیاز داریم. امروز به آنها گفتم ما می خواهیم 4-3-3 بازی کنیم. این موضوعی است که من برای تیمم می خواهم و همه می خواهند بازی کنند اما او رفتاری در بیرون زمین داشت که در داخل زمین دارد. وقتی چند گروه مختلف داشته باشیم، نمی شود موفق شد اما خسرو رفتار مناسبی داشت. من دو هفته پیش گفتم پشت سرم چشم دارم.

 

تاثیر حضور 7 بازیکن استقلال در تیم ملی؟


من درباره بازیکنان ملی پوش بسیار خوشحال هستم. اولین بار نیست که برای باشگاه من این اتفاق رخ می دهد و در آلمان و العین بازیکنان زیادی از تیم من به تیم ملی رفتند. این تعریف مناسبی برای بازیکنان و کار گروهی ما محسوب می شود. خیلی خوشحالم که مربی تیم ملی عملکرد ما را دیده است و شاید دو بازیکن دیگر نیز باید از تیم ما دعوت می شدند. ممکن است برخی بازیکنان بعد از اردوی تیم ملی مغرور شوند اما این اتفاق در تیم ما نمی افتد.


رحمتی عامل جدایی مک درموت بود؟


من به عنوان سرمربی درباره این مسائل صحبت نمی کنم. برای مک درموت آرزوی موفقیت می کنم.

 

تکل های بی احتیاط روزبه چشمی در دفاع؟


او امروز عملکرد خوبی داشت و در دربی نیز یک تکل داشت. یک تکل امروز نزدیک خط محوطه جریمه داشت و باید بدانیم که فشار زیادی روی بازیکنان ما بود زیرا همه می گفتند ما باید ببریم، باید ببریم و باید ببریم. یادتان می آید مرتبه آخر چه گفتم؟ ما وقتی برنده باشیم، همه بازیکنان راحت هستند. وقتی بازیکنان از خانه به تمرین می آیند، اعتماد به نفس دارند و شرایط خوبی را تجربه می کنند. همه دیدند که ما مرحله به مرحله بهتر می شویم.

 

چگونه استقلال بعد از شکست دربی به پیروی رسید؟


به بازیکنانم گفتم که دربی شبیه کشورهای دیگر نیست و سطح بالایی دارد. به آنها گفتم ما تنها یک مسابقه را باختیم. اگر نبازیم، هیچ وقت برنده نمی شویم. در تمرینات بازیکنان خوشحال بودند و لبخند می زدند و تمرکز داشتند. همان کاری که در بازی انجام دادیم را در تمرین مرور کرده بودیم. بازیکنانم خوشحال هستند و افتخار می کنند که برنده شدند. کاپیتان تیم به من گفت ما حتما باید برنده باشیم و من به او گفتم نگران نباشد زیرا بازیکنان خوبی داریم و می توانیم برنده باشیم. داور اگر بازی قبلی دو کارت زرد درست می داد، ما برابر تیم 10 نفره بازی می کردیم. داور بازی قبلی اشتباه کرد و ایرادی ندارد. این دقیقا همان شانسی است که درباره آن حرف می زنیم. ما برابر پرسپولیس بسیار خوب بودیم و ما مساله ای نداریم.

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟