اپلیکیشن استقلال را دانلود کنید.

شفر: تیم بهتر زمین بودیم و باید برنده می شدیم

شفر: تیم بهتر زمین بودیم و باید برنده می شدیم

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۰۸:۲۸ - ۰۹، آذر، ۱۳۹۶

سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری درباره دیدار با پیکان صحبت کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، وینفرد شفر بعد از تساوی برابر پیکان با حضور در نشست خبری درباره این دیدار صحبت های مختلفی را مطرح کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

باید پیروز می شدیم

ما مقابل تیم سوم لیگ بازی کردیم. ما باید امروز می بردیم چون تیم بهتر زمین بودیم.

 

قدر موقعیت ها را نداستیم

 ما در زدن ضربه آخر و زدن توپ در گل قدرت کافی را نداشتیم. ما هرروز در تمرین تاکتیک های گلزنی و زدن ضربه نهایی را تمرین می کنیم ولی مشکل ما زدن ضربه آخر به دروازه است. برنده بازی امروز، داور کناری بازی بود. او خیلی مرد با شجاعتی بود و خیلی خوب قضاوت کرد. خیلی واضح بود و همه دیدند تصمیم داور برای اعلام پنالتی اشتباه بود. کمک داور شاید 30 متر با صحنه فاصله داشت و داور نزدیک تر بود ولی از کمک داور بابت تصمیم درستش تشکر می کنم. بعد از بازی قبلی هم گفتم قضاوت در فوتبال کار سختی است. اگر الان پای روزبه را ببینیند، متوجه می شوید او شانس آورد بابت خطایی که رویش شد. آن خطا می توانست باعث شود او را مصدوم کند و او را از تیم ملی دور کند. این اتفاق در مشهد هم رخ داد. مهم ترین چیز در فوتبال حفظ سلامت بازیکنان است.

 

خیلی خوب است که گل نمی خوریم

امیدوارم این آخرین باری باشد که چنین اتفاقی برای بازیکنان ما در زمین ایجاد می شود. پیکان تیم خوبی بود که برابر ما بازی کرد. ما بعضی از توپ ها را از دست دادیم وقتی که می خواستیم بازیسازی کنیم و این مسئله گاها باعث ایجاد ضد حمله برای تیم پیکان شد. این را باید در تمرینات آینده کار کنیم که همه جلوی ما با تمام نفرات می آیند دفاع کنند و منتظر اشتباه ما هستند. باید بیشتر فضاسازی کنیم و بعد پاس آخر را بدهیم. امروز دوباره دروازه ما بسته ماند. این خیلی نکته مثبتی است که ما گل نخوردیم ولی نکته منفی هم این است که گل نزدیم.

 

بازیکنان امروز نگران بودند

بعضی از بازیکنان ما پاسهای یک ضرب و دو ضرب را خیلی طولانی می کنند. بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم که باید سریعتر پاس بدهند. امروز شاید بازیکنانم به این دلیل که خیلی ها می گفتند پیکان تیم خیلی خوبی است کمی نگران بودند. شاید هم نگران این بودند که اگر پیروز نشویم چه می شود. به آنها گفتم که باید از دقیقه اول همه چیز را کنترل کنند. اگر پاس اول ما بد باشد، توپ را لو می دهیم و این مسئله باعث می شود حریف حمله کند و باعث عصبانیت بازیکنان می شود. ما باید طوری بازی کنیم که بازیکنان با آرامش پاس بدهند و رهبر وسط زمین همیشه باید با بازیکنان صحبت کند که آرامش داشته باشند و به آنها کمک کند. اگر نمی توانیم جلو پاس دهیم، باید توجه کنیم 90 دقیقه فرصت داریم و می توانیم توپ را به عقب بدهیم و از عقب تلاش مجدد کنیم. ما بازیکنی مثل نورافکن داریم که خیلی خوب بود ولی امروز گاهی می شد پاس بلند بدهد ولی پاس کوتاه می داد و گاهی هم برعکس. او بازیکن بسیار خوبی است و بازیکنان بزرگتر باید با او و امثال او که جوان هستند صحبت کنند تا دقت کنند و عجله ای نداشته باشند. خیلی ها به من می گفتند که پیکان تیم خوبی است و آیا می توانید یک امتیاز از آنها بگیرید، ولی امروز فکر می کنم مشخص شد اصلا یک امتیاز برای ما خوب نبود و ما باید می بردیم.

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟