اپلیکیشن استقلال را دانلود کنید.

برگی از تاریخ / روزی که ورزشگاه بزرگ شهر احساس حقارت کرد

برگی از تاریخ / روزی که ورزشگاه بزرگ شهر احساس حقارت کرد

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۰۳:۰۹ - ۱۵، مهر، ۱۳۹۷

استقلال در چنین روزی سال 1362 موفق شد دربی بزرگ تهران را با برد به پایان برساند.


15 مهرماه 1362 روزی ماندگار برای فوتبال این مرزو بوم بخصوص هواداران سینه چاک استقلال به شمار می رود ، روزی که استادیوم بزرگ پایتخت از استقبال بی نظیر تماشاگران احساس حقارت کرد.
روزی که سکوهای ورزشگاه بزرگ آزادی جای سوزن انداختن نداشت و آبی های محبوب توانستند در پرتو یک بازی حساب شده ، رقیب دیرینه خود را با گل فراموش نشدنی پرویز مظلومی ازمیان بردارند و برگ زرین دیگری را بر کتاب قطور و پرافتخار خود بیافزایند.
حضور 120 هزار تماشاگر مشتاق که حتی پیست ورزشگاه را به اشغال خود درآورده بودند ، این شبهه رادر اذهان رقم زد که شاید بازی لغو شود اما خون ازدماغ هیچکس نریخت و خوشبختانه همه چیز بخوبی وخوشی برگزار شد. دربی شماره 26 سرخابی ها درچنین روزی و با این اوضاع واحوال برگزار شد که با تک گل بیادماندنی مظلومی بسود آبی ها رقم خورد ، رضانعچگر در دقیقه 59 با حرکتی منحصر بفرد حمیددرخشان را فریب داد و توپ را برای مهاجم استقلال فرستاد تا پرویز خان با ضربه سر بی مهار دروازه پرسپولیس را فتح کند و
بدینسان این پیروزی الهام بخش ثبت شود. پرتماشاگرترین دربی بزرگ پایتخت را باید ماندگارترین بازی دوتیم قلمداد کرد که استقلالی ها توانستند با نمایش یک بازی دلپذیر از رقیب خود زهر چشم بگیرند و قوت قلب عمیق میلیونها هواداردلباخته آبی شوند.
ترکیب تیم استقلال در این بازی به این شرح بود : زنده یاد ناصر حجازی (کاپیتان)، رضا رجبی ، حمید فرزام نیا ، شاهین بیانی ، اصغر حاجیلو ، زنده یاد رضا احدی ، شاهرخ بیانی ، رضا نعلچگر ، سعید مراغه چیان ، جعفر مختاریفر ، پرویز مظلومی.

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟