اپلیکیشن استقلال را دانلود کنید.

ستارگان کهکشان آبی / کارو حق وردیان :مودب و خستگی ناپذیر

ستارگان کهکشان آبی / کارو حق وردیان :مودب و خستگی ناپذیر

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۰۳:۲۵ - ۱۹، آبان، ۱۳۹۷

ارامنه ایران در فوتبال کشورمان نقش تاثیرگذاری داشته اند ، بویژه در عرصه رقابتهای معتبر قاره کهن که افتخارات ماندگاری را بتصویر کشیده اند .

اگر بخواهیم یکی از این مردان افتخارآفرین را معرفی کنیم به نام " کارو حق وردیان " می رسیم ، فوتبالیستی مودب و متین اما در عین حال خستگی ناپذیر.
بازیکنی که در تیم ملی و باشگاه استقلال ( تاج ) مایه مباهات بود در خط میانی به عنوان موتور محرکه تیم محسوب میشد . او در سیستم 3-3-4 که مرحوم "زدراکو رایکوف " به آن پایبند بود بهمراه علی جباری و جوادقراب اضلاع مثلث قدرت را در خط میانی تشکیل می داد .
قهرمانی با استقلال در جام باشگاههای آسیا در سال 1970 ، همچنین قهرمانی با تیم ملی فوتبال کشورمان در جام ملتهای آسیا در سال 1972و کسب مدال خوش رنگ طلا در بازیهای آسیایی 1974 از جمله توفیق های ماندگاری است که کارو در آن نقش انکار ناپذیری داشت.
هافبک تلاشگر وسالهای دور تیم استقلال که اکنون 73 بهار را پشت سرگذاشته، در مدتی که با فوتبال سروکار داشت با مربیان بزرگی همچون گارنیک مهرابیان ، رایکوف ، حشمت مهاجرانی ، محمد رنجبر، ایگور نتو ، پرویز دهداری ، محمود بیاتی و فرانک اوفارل فعالیت می کرد .
حق وردیان نخستین بازی ملی خود را در تاریخ 21اسفند ماه سال 1347 مقابل پاکستان انجام داد و سرانجام در تاریخ 22 فروردین 1356 رسما با دنیای قهرمانی وداع کرد و طی یک بازی خداحافظی ( منتخب ارامنه و استقلال ) برای همیشه کفشهایش را به دیوار آویخت .
از درگاه خداوند برای کارو که سالهاست در امریکا زندگی می کند ، آرزوی توفیق روزافزون داریم و امیدواریم این موسپید افتخار آفرین و دیگر پیش کسوتان آبی پوش تندرست و مانا باشند.

" رضا میرزاییان "

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟