اپلیکیشن استقلال را دانلود کنید.

ستاره های کهکشان آبی/ غیرتمند ، متواضع و بی ادعا

ستاره های کهکشان آبی/ غیرتمند ، متواضع و بی ادعا

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۱۴:۳۵ - ۱۳، آذر، ۱۳۹۷

استقلال ید طولایی در بازیکن سازی و تربیت جوانان انرژیک و آتیه دار داشته و دارد که توانسته اند قوت قلب عمیق هواداران سینه چاک باشند .

یکی ازاین مردان کارساز که درمیان انبوه ستارگان توانست در جوانی خودنمایی کند و اسباب رضایت مندی آبی ها را فراهم نماید " رضا  نعلچگر " بود . هافبک بی ادعا و غیرتمند استقلال با بازی ستایش آمیز خود خیلی زود در ترکیب اصلی استقلال در لیگ تخت جمشید جای گرفت و نوید یک بازیکن ممتاز را داد.

وی در تاریخ 20 مرداد 1336 در تهران متولد شد و به سبب عشق وافرش به دنیای توپ گرد خیلی سریع با الفبای فوتبال آشنا شد و سر از تیم ریشه دار و پرهوادار استقلال درآورد.

نعلچگر کلکسیونی از افتخارات متفاوت را همراه با تیم ملی و باشگاه استقلال بدست آورد که قهرمانی با استقلال در جام حذفی باشگاههای ایران در سال 1356 ، قهرمانی در باشگاههای آسیا در سال 1990 ، قهرمانی با این تیم در سال 1362 در جام باشگاههای تهران ، کسب مقام سومی با تیم ملی در جام ملتهای آسیا در سال 1980 و عنوان قهرمانی در رقابتهای مقدماتی بازیهای المپیک  1980 مسکو از آن جمله است .

وی همچنین در باشگاه محمدان بنگلادش که سکان هدایت آن برعهده زنده یاد ناصر حجازی بود ، توپ زد و همراه با این تیم قهرمان لیگ و جام حذفی شد.

این پیشکسوت در دوبازی تاریخی مقابل پرسپولیس نقش کلیدی داشت ، یکبار در سال 1362 که با مانوری تماشایی وسانتری عالی ، پرویز مظلومی را وادار به گلزنی کرد تا در حضور 120 هزار تماشاگر تیم استقلال بتوانددربی بزرگ پایتخت را بسود خودرقم بزند . همچنین وی در برتری ماندگار محمدان مقابل پرسپولیس ( دوبریک )درچارچوب جام باشگاههای آسیا در سال 1366 نقش محوری داشت .

رضا میرزاییان

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟