اپلیکیشن استقلال را دانلود کنید.

صالح: فوتبال زیبا همه چیز نیست/ برای شادی روزبه تلاش خواهیم کرد

صالح: فوتبال زیبا همه چیز نیست/ برای شادی روزبه تلاش خواهیم کرد

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۰۶:۳۰ - ۲۶، اسفند، ۱۳۹۴
مربی تیم فوتبال استقلال می گوید که فوتبال زیبا همه ی خواسته ی استقلال نیست و آنها نمایش با کیفیتی را داشته اند.

مجید صالح در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه استقلال درباره موضوعات مختلفی صحبت کرده است که مشروح این صحبتها در ادامه می آید:

می توانستیم پدیده را شسکت دهیم
سال 94 را به عنوان تیم صدرنشین تمام کردیم اما معتقد هستم می توانستیم در دیدار برابر پدیده با کسب هر سه امتیاز موقعیت بهتری در جدول داشته باشیم. موقعیت های زیادی در این دیدار است دادیم اما در مجموع باید بگویم از هدف گذاری که برای انتهای سال جاری داشتیم جلو تر هستیم. اکنون نیز که مسابقات تعطیل است تمرینات را تا یک هفته پیگیری می کنیم و برای بازیکنان یک دیدار تدارکاتی در نظر گرفتیم تا از شرایط مسابقه دور نمانند. پس از شروع سال جدید نیز تمرینات خود را بعد از تعطیلی کوتاه مدت آغاز خواهیم کرد تا با آمادگی بالا مسابقات را آغاز کنیم.

دو ماه ابتدایی سال جاری ثمره کار خود را خواهیم دید
هدف گذاری ما برای سال پیش روی استمرار روند فعلی تیم است. یک فینال واقعی در جام حذفی و هفت دیدار فینال گونه پیش روی استقلال است و تلاش می کنیم تا بهترین نتایج ممکن را کسب کنیم. در دو ماه ابتدایی سال 95 ثمره تلاش های یک ساله بازیکنان و کادرفنی مشخص خواهد شد و مطمئنا این مدت برای ما ارزش بالایی دارد.

در نبود روزبه تغییر می کنیم
مطمئنا در نبود بازیکن اثر گذاری مانند چشمی باید به فکر تغییرات بود. روزبه بسیار بازیکن خوبی بود و ما باید برای شادی او تلاش دو چندانی داشته باشیم. با از دست دادن یک بازیکن قطعا پلن های جانشین خواهیم داشت اما اکنون نباید در این مورد صحبت کنیم.

بازی با تیم های پایین جدول سخت تر است
تیم های پایین جدول در هفته های پایانی انگیزه های زیادی دارند و مطمئنا با ارائه بازی های بسته کار را برای تیم های حریف سخت می کنند. البته دیدار با تیمهای بالانشین جدول باعث می شود تا دیدارهای با کیفیتی را شاهد باشیم اما این موضوع که استقلال در هفت دیدار پایانی باید با تیم های بالانشین بازی کند نمی تواند نکته منفی باشد.

فضای رسانه ای بر افکار هواداران تاثیر دارد
هر تیمی با توجه به داشته هایش سبک خاص خود را در زمین پیاده می کند و فکر می کنم بد بازی کردن استقلال تا اندازه ای فضای رسانه ای است. هواداران چشمشان به رسانه ها است و عده ای این موضوع را که استقلال خوب بازی نمی کند را به آنها القا می کنند. استقلال در فصل جدید اهداف زیادی دارد که یکی از آنها زیبا بازی کردن است. جوانگرایی یکی دیگر از اهداف استقلال بوده است که باید در این میان مورد توجه قرار گیرد. ما در کنار جوانگرایی به نتایج مطلوبی دست پیدا کردیم و مزد شجاعت خودمان در استفاده از جوانان گرفته ایم.

مانند پرسپولیس، ذوب آهن و بقیه نیستیم
این موضوع که مانند دیگر تیمهای لیگ برتری فوتبال بازی نمی کنیم را قبول دارم زیرا در فوتبال هر تیمی بر اساس داشته هایش سبک فوتبالی خود را تعیین می کند. در فوتبال اروپا بارسلونا و لسترسیتی هر کدام در کشورشان صدرنشین هستند و فوتبالدوستان با توجه به علایق خود سبک یکی از تیم ها را می پسندند اما نمی شود گفت کاری که لستر و فوتبال این تیم کرده است کار کم اهمیتی به شمار می رود. نباید تیم ها را با یکدیگر مقایسه کرد و آنها را یکسان دید.

بی کیفیت نیستیم
ما نمایش های قابل قبول زیادی در فصل جاری داشتیم. زمانی که در یک برنامه پربازدید تلوزیونی دو دیدار از بازی های استقلال به عنوان بهترین نمایش های فصل انتخاب می شود و مردم دیدار استقلال برابر سپاهان را بهترین دیدار معرفی می کنند، یعنی ما بی کیفیت نیستیم. به هواداران می گویم که فوتبال تنها بازی زیبا نیست و در کنار آن دیگر فاکتورها هم اهمیت دارد. در تیم ما بازیکنان ملی پوش زیادی هستند که مطمئنا در صورت آماده بودن حیدری و چشمی آنها نیز در فهرست تیم ملی حضور داشتند. مطمئنا کادرفنی تیم ملی نمایشهای ما را پسندیده است که اجزای تیم ما را به تیم ملی فرخوانده است.

اتفاقات خوب در استقلال کم نیست
در استقلال فصل جاری اتفاقات خوب زیادی افتاده است. محسن کریمی پس از سپری کردن دوران حضور خود در تیم های پایه حالا به عضویت تیم ملی بزرگسالان در آمده است. سجاد شهباززاده پس از مدتها به تیم ملی دعوت شده است و ما توانسته ایم بازیکن سازی را به خوبی انجام دهیم. نباید فراموش کنیم که با تجربه شدن جوانها در تمرینات صورت نمی گیرد و ما زمانی که به جوانان بازی می دهیم باید هزینه با تجربه شدن آنها را هم بپردازیم. از این دست اتفاقات خوب در استقلال رخ داده است که نباید آنها را نادیده گرفت.

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟

دیدگاه‌های ارزشمند شما

محسن-

خداییش راست میگه هر کسی طبق بازیکن هایی که داره بازی میکنه وسیستم میچینه که استقلال در سمت راست مشکل داره و بازیسازی که کسی رو نداره وشیحی هم تازه اومده ویک نیم فصل باید صبر کرد تا مچ بشه ولی خداییش ادمین عزیز به گوش پرویز برسون چندتا از تیم امید هم ببره تا بتونن اونهارو هم ببینن و یک سیستمی عوض کنن وامثال شعبانلو رو بیشتر بسنجن خواهش میکنم به مظلومی وکادرفنی برسون حرف ما رو این یک شانس خوبه تا بازیکنان جوون رو چندتاشون رو ببرن و اونام این احساس بهشون دست میده که مهم هستن و انگیزه شون بالا میره .استقلال دوست داریم باید این سفر رو بریم به دلایلی که همه میدونن هم پای ابرو هست و هم اونجا کلی امکانت بهشون میدن تا بتونن بهتر تمرین کنن.

بوشهری-

اقای صالح همین شکل بازیکردن راهم مدیون شماهستیم فقط تورابخداتدابیری بیندیشیدازمهرهایی که داریدبهترین شکل ممکنه استفاده وهرنفررادرزمان نوددقیقه درلین بزاریدبخداداشته هاالان هم دست کمی ازمهرومان ندارن بجزاقاروزبه بقیه ستاره هسن فقط یکم بمغرفشاربیاوریدهنوزجوان داریم درتیم که منتظرفرست خودنمایی میباشن شعبانلو.گمان کنم فقط ارش و روپچیچ این دوتارابرای بازی بایددرلین فیکس خیلی بایدفکرروش کنید

بوشهری-

اقای صالح همین شکل بازیکردن راهم مدیون شماهستیم فقط تورابخداتدابیری بیندیشیدازمهرهایی که داریدبهترین شکل ممکنه استفاده وهرنفررادرزمان نوددقیقه درلین بزاریدبخداداشته هاالان هم دست کمی ازمهرومان ندارن بجزاقاروزبه بقیه ستاره هسن فقط یکم بمغزفشاربیاوریدهنوزجوان داریم درتیم که منتظرفرست خودنمایی میباشن شعبانلو.گمان کنم فقط ارش و روپچیچ این دوتارابرای بازی بایددرلین فیکس خیلی بایدفکرروش کنیدچون کارای لازمه درطول فصل ازشون ندیدیمه

بوشهری-

اقای صالح همین شکل بازیکردن راهم مدیون شماهستیم فقط تورابخداتدابیری بیندیشیدازمهرهایی که داریدبهترین شکل ممکنه استفاده وهرنفررادرزمان نوددقیقه درلین بزاریدبخداداشته هاالان هم دست کمی ازمهرومان ندارن بجزاقاروزبه بقیه ستاره هسن فقط یکم بمغزفشاربیاوریدهنوزجوان داریم درتیم که منتظرفرست خودنمایی میباشن شعبانلو.گمان کنم فقط ارش و روپچیچ این دوتارابرای بازی بایددرلین فیکس خیلی بایدفکرروش کنیدچون کارای لازمه درطول فصل ازشون ندیدیمه

هادی فکور-Hadi_fakoor007@yahoo.com

ممنون از زحمتتون،فقط تورو خدا این بازیارو ببرید تا قهرمان شیم،اگ دربیو ببرید ک دیگ دنیا گلستونه بازم ممنون از تمام بازیکنا کادر فنی کادر پزشکی کادر تدارکات وهواداران به امید دو جام الهی به امید خودت

امیر-Amirtalakoobbat@gmail.com

دوستان ب سایت ورزش 3 بروید و ب امید ابراهیمی رای بدهید

امیر۴۴۴۴-

قهرمانی مال ماست

رامین جمی-

طالبلو نباید تو ترکیب باشه بازی با اس خوزستان که شکستمون حتمیه. یا پنالتی میده از قصد یا دروازه رو ول میکنه مث بازی با ملوان که اونجور تابلو پنالتی داد. توپ خودش داشت میرفت بیرون والو وگرنه الان دو امتیاز بیشتر داشتیم . سوشا هم بزارین به خدا بهتره . ببینید من کی گفتم

رامین جمی-

این به اصطلاح کارشناسایی که میگن استقلال زیبا بازی نمیکنه دنبال حاشیه سازی و خرابکاری واسه تیم محبوبم استقلالن. ما خیلیم زیبا بازی میکنیم . چرا به بقیه تیمها گیر نمیدین؟؟ چرا نمیگین ذوب آهن ؟؟ من که هروقت بازی ذوب رو میبینم یاد تیم ملی عربستان می افتم .یا پدیده که مقابل ما اتوبوسی دفاعی بازی کرد. یا استقلال خوزستان که فقط چسبیدن به دروازه خودشون.اون سال که صمد سرمربی بود و تا اوخر فصل بالای جدول بودیم هم همین اراجیفو میگفتن تا اینکه زهر خودشونو ریحتن.نه خیر استقلال بسیار چشم نواز و عالی بازی میکنه شما بهتره کاسه کوزتونو جمع کنین