اپلیکیشن استقلال را دانلود کنید.
نصرالله عبداللهی

نصرالله عبداللهی، بازیکن، مربی و سرپرست پیشین باشگاه است که در فصل پانزدهم لیگ برتر با تصمیم بهرام افشارزاده به عنوان دستیار ویژه مدیرعامل به مجموعه استقلال اضافه شد. عبداللهی از خوشنامان فوتبال ایران و از اسطوره های تکرار نشدنی باشگاه استقلال است که همواره تحت عناوین مختلف در کنار استقلال حضور داشته است.

نصر الله عبداللهی متولد سال 1329 در اهواز است. عبداللهی که به عنوان یک مدافع در فوتبال ایران شناخته شده است پیش از حضور در استقلال تجربه حضور در تیم های حمید، گارد و راه آهن را در کارنامه خود دارد اما حضور او در استقلال و بازی های درخشان او با پیراهن این تیم نقطه عطفی در زندگی حرفه ای این پیشکسوت بزرگ استقلال است. عبداللهی در تیم ملی فوتبال ایران نیز حضور داشته است و المپیک مونترال یکی از تورنمنت هایی است که درخشش این بازیکن در ترکیب تیم ملی را از یاد نخواهد برد.


عمو نصی استقلالی ها در سال 73 به عنوان سرمربی در استقلال حاضر شد و پس از آن سالها به عنوان سرپرست در کنار استقلال حضور داشت. عبداللهی به عنوان بازیکن دو قهرمانی در لیگ، یک قهرمانی در جام حذفی و یک قهرمانی در بازی های جام باشگاه های آسیا را با استقلال به دست آورده است. همچنین وی به عنوان سرمربی در تیم فوتبال سایپا توانسته است این تیم را به عنوان چهارمی جام باشگاه های آسیا برساند.