توضیحات مقدم درباره شکایت باشگاه استقلال از برخی رسانه
748
29 مرداد 1399

توضیحات مقدم درباره شکایت باشگاه استقلال از برخی رسانه

مدیر حقوقی باشگاه استقلال توضیحاتی درباره اقدامات حقوقی صورت گرفته جهت احقاق حق آبی‌ها ارائه داد.

اسدالله مقدم مدیر حقوقی باشگاه استقلال، در گفت‌وگو با سایت رسمی این باشگاه، درخصوص اتفاقاتی که در هفته‌های اخیر از سوی برخی رسانه‌ها علیه آبی‌های پایتخت رقم خورده، گفت: متاسفانه طی هفته گذشته برخی بداخلاقی‌ها و اقدامات خلاف قانون و عرف از سوی برخی از اهالی قلم و رسانه صورت گرفت که باشگاه مجبور به پیگیری حقوق خود در این زمینه شده است.در بعضی بداخلاقی‌های صورت گرفته در ماه‌های گذشته، با مکاتبه و اعلام صحیح اخبار، سعی در روشنگری و ایجاد تعامل مثبت با اهل قلم بوده‌ایم.

او افزود: متاسفانه در برخی موارد مجبور به شکایت شده‌ایم. مثلا در خصوص روزنامه شوت این اقدام انجام شده است. این روزنامه با انتخاب محتوای تیتری مبنی بر دوپینگ بازیکنان و انتساب افترای اقدامی خلاف قانون، اتهامی ناروا را در میان هواداران و مردم منتشر و توزیع نموده است.

مقدم ادامه داد: در خصوص سرویس ورزشی خبرگزاری فارس نیز صرف نظر از نحوه دسترسی به اسناد موجود در باشگاه که در قالب اسناد محرمانه نگهداری می‌شود، زمان انتشار و نحوه تهیه خبر و گزارش ارائه شده بیشتر از اینکه اهداف روشنگرانه داشته باشد، با رویکرد ناسالمی همراه شده که چنین اقداماتی در شان یک خبرگزاری نیست. با این‌حال و برای اینکه هواداران بدانند زمانی که حقوقی از باشگاه و زحمتکشان مجموعه استقلال تضییع شد، موضوع بدون پیگیری رها نمی‌شود، مراتب از دستگاه قضایی و مراجع ذی صلاح درحال پیگیری است.

وی درباره اقدام رسانه باشگاه پرسپولیس در انتساب اتهام دوپینگ به بازیکنان، طرح تبانی کمیته داوران و سازمان لیگ با استقلال در نتایج اخیر آبی‌ها هم گفت: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در کنار ورزش، برای قشر جوان و نوجوان فرهنگ ساز هم هستند. به همان اندازه که بازیکنان را به رعایت قواعد اخلاقی دعوت می‌کنیم، باید به عنوان سرپرست، مدیر، مربی و مسئول رسانه هم به مبانی اخلاقی و رعایت مقررات پایبند باشیم. در این خصوص اقداماتی صورت گرفته و موضوع از مراجع ذی صلاح و قانونی درحال پیگیری است و امیدواریم برای طرح این مطالب در فضای عمومی و مجازی و با بودجه بیت المال، مسئولان پرسپولیس مستندات کافی داشته باشند.